Weekend 2012 Giro D Italia z Sycylią

Weekend 2012 Giro D Italia z Sycylią

Weekend 2012 Giro D Italia z Sycylią
Producent:
fun
Kod produktu:
1334

cena od: 3299.00 zł

Weekend 2012 Giro D Italia z Sycylią


Włochy to kraj położony w południowej części Europy, nad Morzem Śródziemnym, co sprawia, że klimat jest tutaj gorący, a ludzie namiętni, weseli ale też krzykliwi i zarozumiali. Świetną kuchnią - pizza i spagetthi to nie jedyne przysmaki tego kraju. Ale popularny bucik może zaoferować znacznie więcej...

W cenie zapewniamy:
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 11 noclegów w hotelach*** (1 nocleg tranzytowy w Czechach, 1 w okolicy Rimini, 1 okolicy Foggi, 2 w okolicy Taorminy, 1 w okolicy Agrigento, 2 w okolicy Mazara del Vallo, 2 w okolicy Fiuggi, 1 w okolicach Wenecji,
 • 11 śniadań,
 • 1 nocleg na promie Palermo-Neapol siedzenia lotnicze (możliwość wykupienia kabiny 4 os. w cenie ok. 20euro/os.)
 • zwiedzanie Włoch wg programu
 • podczas rejsu promem śniadanie i obiadokolacja we własnym zakresie,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
 • ubezpieczenie KL, NW: 70 pln/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, zestawy słuchawkowe, lokalnych przewodników i opłaty promowe - ok. 135 euro/osobę
 • dopłata paliwowa: 40 pln/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę ?Kup sobie spokój? nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
 • możliwa dopłata do wyżywienia HB - 90 euro/os (płatne w autokarze).

Zakwaterowanie:

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***, 11 noclegów w hotelach *** (1 nocleg tranzytowy w Czechach, 1 w okolicy Rimini, 1 w okolicy Foggi, 2 w okolicy Taorminy, 1 w okolicy Agrigento, 2 w okolicy Mazara del Vallo, 2 w okolicy Fiuggi, 1 w okolicach Wenecji). W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.

Wyżywienie:

W cenie 11 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia 11 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 90 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze. Deklarację wykupienia obiadokolacji (tzw. deklaracja HB) należy zgłosić przy rezerwacji wycieczki, tak by została ona wpisana do umowy. Cena wyżywienia dla umów bez deklaracji HB wynosi 180 euro/os.

Program ramowy:

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i nocleg tranzytowy w okolicach Znojmo, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do hotelu na Wybrzeżu Rimini, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i rozpoczęcie zwiedzania Włoch. Przejazd na zwiedzanie San Giovanni Rotondo miasta, w którym żył zakonnik Ojciec Pio. Zwiedzanie Starego i Nowego Sanktuarium oraz grobu wraz z pamiątkami. Przejazd do hotelu w okolicach Foggi, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd przez Kalabrię w kierunku Sycylii. Po drodze krótkie zwiedzanie miasteczka Pizzo, w którym znajduje się zamek, w którym więziony był jeden z generałów Napoleona ? Murat oraz ciekawy kościółek z XVII w., wykuty z tufu wulkanicznego - Chiesetta di Piedigrotta. Następnie przejazd w kierunku portu, przepłynięcie promem z Villa San Giovanni do Mesyny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Taorminy, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanieTaorminy. W programie m.in.: grecki teatr, średniowieczne centrum. Następnie przejazd w kierunku Etny na wys. 1980 m n.p.m, najwyższego czynnego wulkanu Europy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie Syrakuz, gdzie zobaczymy m.in.: Park Archeologiczny z Greckim Teatrem, Amifteatr Rzymski, Świątynię Apollina i Ateny. Następnie przejazd do miejscowości Noto, miasta usytuowanego przy zatoce Św. Eufemii. W programie zwiedzanie wspaniała starówka i kościół di Piedigrotta. Przejazd do hotelu w okolicy Agrigento, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Agrigento. Spacer po średniowiecznym mieście i zwiedzanie Doliny Świątyń. Przejazd na zwiedzanie Selinunte. Zwiedzanie ruin greckich obiektów sakralnych. Przejazd do hotelu w okolicy Mazara del Vallo, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu pobyt nad morzem. Dla osób chętnych możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej do Erice. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Monreale. W mieście zobaczymy zabytkowe krużganki oraz kościół katedralny pod wezwaniem Matki Boskiej. Przejazd na zwiedzanie Palermo. W programie m.in.: Pałac Normański, Katedra, Kościół Sant Giovanni, Plac Pretorii. Przejazd do portu i przeprawa promowa z Palermo do Neapolu. Wypłynięcie w godzinach wieczornych i nocleg na promie. Godziny kursowania promu mogą ulec zmianie.

10 dzień - w godzinach rannych cumowanie promu. Następnie krótkie zwiedzanie Neapolu m.in.: Pałac Królewski, Galeria Umberta I, Teatr San Carlo. Kolejnym punktem zwiedzania będą Pompeje, gdzie zobaczymy zachowane starożytne termy i Lupanarium. Przejazd do Monte Cassino. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Zwiedzanie metrem. W programie Koloseum, Panteon, rotunda o średnicy 44 metrów i tej samej wysokości. Obiekt znajduje się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa. Przespacerujemy się Świętą Drogą, do Watykanu. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Florencji. W stolicy Toskanii zobaczymy: Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą sklepienia dominująca nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, Pałac Signorii, Bazylikę Santa Croce z 276 grobowcami znanych Włochów. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Przejazd w kierunku Wenecji, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Wenecji, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto do placu św. Marka, zwiedzanie piesze miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Powrót do autokaru i wyjazd w kierunku Polski.

14 dzień - powrót do większości miast w godzinach popołudniowych.


Uwaga !!! Obiadokolacje w programie dotyczą wyłącznie osób, które wykupiły deklarację HB. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast, miejscowych przewodników i opłaty promowe zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 135 euro. Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Pozostałe informacje:

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 19:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 11:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

Warto wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki.
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 130 euro.
Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Warto abyś wiedział :

Schody Hiszpańskie ? w przeciwieństwie do nazwy zostały wybudowane z polecenia francuskiego króla Ludwika XV, a ich nazwa pochodzi od położenia przy ambasadzie Hiszpanii. To jedne z najdłuższych schodów w Europie, liczą 138 stopni. Corocznie odbywają się na nich pokazy mody oraz wystawy kwiatów.


Co przywieźć z Włoch?

 • kawę
 • oliwę
 • parmezan i inne sery
 • pesto
 • wyroby skórzane: torebki, buty


Pięć powodów, dla których warto pojechać do Włoch!

1. Historia storożytnego Rzymu ? tajemnice początków cywilizacji.
2. Włosi ? sympatyczni o bardzo ekspresyjnej naturze.
3. Kuchnia ? zróżnicowana regionalnie, bardzo smaczna i popularna na całym świecie.
4. Wino ? intensywne i pełne smaku.
5. Moda ? zawsze modne, niezawodne buty i torebki skórzane z najnowszych trendów i w atrakcyjnych cenach.
Zabierz się z nami a na pewno tam wrócisz!!!

Sam odkryj smak, ducha i kulturę cudownej Italii!!!


Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe