Weekend majowy 2012 Szwajcaria - Sabaudia - Liechtenstein

Weekend majowy 2012 Szwajcaria - Sabaudia - Liechtenstein

Weekend majowy 2012 Szwajcaria - Sabaudia - Liechtenstein
Kod produktu:
1324

cena od: 1270.00 zł

 

Twój Weekend 2012 Szwajcaria - Sabaudia - Liechtenstein


wczasyb 2012


Szwajcaria to państwo federacyjne położone w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw na swiecie, gdzie obowiązuje demokracja bezpośrednia. Graniczy z Francją, Austrią, Liechtensteinem, Włochami i Niemcami. Należy do Rady Europy, Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Światowej Organizacji Handlu oraz do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Od 2008 roku jest członkiem układu z Schengen.


Szwajcaria jest państwem, które ma najwięcej patentów i laureatów Nagrody Nobla na świecie (w przeliczeniu na jednego mieszkańca). Przykładowe szwajcarskie wynalazki to: witaminy, mleczna czekolada, polisa ubezpieczeniowa i środek DDT.

Literatura szwajcarska powstawała we wszystkich czterech językach, których do dziś używa się w Szwajcarii: w języku niemieckim, francuskim, retoromańskim i włoskim. Największe znaczenie mają dzieła literackie w pierwszych dwóch językach. Najbardziej znanymi pisarzami szwajcarskimi są Max Frisch i Friedrich Dürrenmatt. Bardzo ważną postacią był także filozof i psycholog Carl Gustav Jung. W Szwajcarii (chociaż także w Niemczech, we Francji i we Włoszech) tworzył i żył, niemiecki filolog klasyczny i filozof Fryderyk Nietzsche. Przez kilka lat był nawet profesorem Uniwersytetu w Bazylei. Inni znani pisarze szwajcarscy to Gottfried Keller, Charles Ferdinand Ramuz i Conrad Ferdinand Meyer.

W swerze muzyki zasłużył się klasztor Sankt Gallen, który stanowił jeden z głównych ośrodków chorału gregoriańskiego. Do alpejskich tradycji należy jodłowanie. Szwajcarzy kultywują grę na tradycyjnym instrumencie pasterskim zwanym alphornem , charakterystycznym jedynie dla tego regionu Europy - używany jest do dziś służąc alpejskim pasterzom do dawania sygnałów na duże odległości.

Szwajcaria na północy i zachodzie leży w strefie wpływów klimatu umiarkowanego oceanicznego, a na południu w strefie klimatu śródziemnomorskiego.


Wodospady Renu i Stein am Rhein - Zurich - miasto bankierów - Genewa i Gruyeres - Fabryka Serów - Berno i Lucerna - lodowiec Jungfrau i Chamonix - Mont Blanc - dach Europy - Liechtenstein

Nasz program ramowy :

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrie. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (trasa od granic Polski ok. 1000 km)


Dzień 2
Rano możliwość zorganizowania przy jednomyślności grupy fakultetu na Wodospady Renu i miasta Stein am Rhein (dodatkowo płatne ok. 18CHF)

Przed południem przyjazd do Zurichu - miasta bankierów. Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, Jezioro Zurychskie, kościół Fraumunster z przepięknymi witrażami Marca Chagalla oraz katedra. Podczas zwiedzania czas wolny na posiłek (płatny dodatkowo). Nocleg w okolicach Zurichu. (trasa ok. 100 km)


Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wycieczka w Alpy Berneńskie: Interlaken, malowniczo położone pomiędzy jeziorami Thuner i Briezer, Grindelwald, zwane ?lodowcową wioską?, pięknie położone u stóp Jungfrau (4.158 m. m.p.m). Wjazd kolejką szynową na przełęcz Jungfraujoch (3454 m. n.p.m.) - trasa o długości 10 km wykuta jest w litej skale, a podróż dostarcza pasażerom fantastycznych wrażeń. Na górze zwiedzić można Pałac Lodowy czyli labirynt z różnymi rzeźbami wykutymi w lodzie. Uwaga - należy zabrać cieplejszą odzież. Nocleg w hotelu w okolicach Annecy, Annemasse lub Genewy. (trasa ok. 350 km)


Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Chamonix, znanego centrum sportów zimowych - wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aquille di Midi (3,842 m. n.p.m.) położony u podnóża Mont Blanc. Po Południu przejazd zwiedzanie Annecy, zwanego alpejską Wenecją: mennica Palais de Isle i przepiękna starówka. Powrót na nocleg do hotelu. (trasa ok. 250 km)


Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Genewy - europejskiej siedziby ONZ: stare miasto z placem de Bourg de Four, katedra św. Piotra, w której wygłaszał kazania Kalwin, promenada des Bastions z pomnikiem reformacji, park angielski ze słynnym zegarem kwiatowym, jezioro Genewskie i największa na świecie fontanna Jet d?Eau (słup wody wysoki na 140 m.).
Następnie przejazd do średniowiecznego zamku Chillon, opisanego przez lorda Byrona. Kolejnym miejscem będzie spacer po promenadzie Montreaux, stolicy riwiery Szwajcarskiej. Po południu wyjedziemy w stronę Berna po drodze odwiedzając malowniczą miejscowość Gruyeres, gdzie odwiedzimy fabrykę najsłynniejszego sera szwajcarskiego. Nocleg w hotelu w okolicach Berna, Fribourga lub Lozanny. (trasa ok.200 - 250 km)

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Berna, stolicy Szwajcarii, w programie między innymi malownicza starówka zabudowana mieszczańskimi kamieniczkami z licznymi podcieniami, dom Alberta Einsteina, wieża zegarowa, katedra z najwyższą w Alpach wieżą i budynki parlamentu. Przejazd do Lucerny i zwiedzanie miasta: spacer nad Jeziorem Czterech Kantonów, stare miasto - Altstadt i słynny ponad 660-letni drewniany most Kapellbrucke. Następnie przejazd do Liechtensteinu - miniaturowego państwa z bogatą tradycją monarchiczną. Odwiedzimy stolicę Vaduz gdzie przespacerujemy się reprezentacyjną ulicą miasta. Wieczorem wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Niemiec, Austrii i Czech. Podczas przejazdu przewidywane są krótkie postoje. (trasa do granic Polski ok. 1350 km)

Dzień 7

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. godziny 13.00).


Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Cena obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, WC i video), zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż), program turystyczny j. w. oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje:

Uczestnictwa w programie zwiedzania tj:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawu słuchawkowego Tour Guide, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjne ceny biletów wstępu: Szwajcaria - 50 CHF + 165 CHF wjazd na Jungfraujoch, Francja - 75 EUR (w tym wjazd na Aquille di Midi), imprez fakultatywnych: ok. 18CHF.

FAKULTETY
Rano przyjazd w okolice Wodospadów na Renie, spośród nich wyróżnia się Reheinfall, który jest największym wodospadem w Europie. Następnie przejazd do Stein am Rhein, małej miejscowości, której niewątpliwy urok kryje się w uroczej średniowiecznej starówce.


Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe