Weekend majowy 2012 wypoczynek + zwiedzanie Turcja

Weekend majowy 2012 wypoczynek + zwiedzanie Turcja

Weekend majowy 2012 wypoczynek + zwiedzanie Turcja
Kod produktu:
1330

cena od: 1899.00 zł

Weekend 2012 Turcja Wypoczynek + Zwiedzanieweekend 2012

Turcja leży na styku dwóch kontynentów, a jej największa metropolia Stambuł jest jedynym na świecie miastem, w którym poprzez wiszący most można przedostać się na inny kontynent. Turcja jednocześnie imponuje starożytnymi zabytkami i fascynuje bogactwem obyczajów, które wniosła tu kultura Imperium Osmańskiego.

Tym zaś, którzy nad zwiedzanie przedkładają beztroski urlop, polecamy pobyty wypoczynkowe na Riwierze Tureckiej i Egejskiej. Doskonałe hotele,piękne plaże, gwarantowana słoneczna pogoda, niezliczona ilość restauracji z wyśmienitą kuchnią i barów,gdzie znajdziemy swobodną atmosferę wśród dźwięków tureckiej muzyki,urocze nadmorskie wieczory,a także bezpośredni i krótki przelot wprost z Polski - to niezaprzeczalne walory przemawiające za spędzeniem lata właśnie w Turcji.


W cenie zapewnimy Wam :

? zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
? 10 śniadań,
? 3 nocle gi ze śniadaniem w miejscowości Ayvalik nad Morzem Egejskim,  2 noclegi tranzytowe w Bułgarii,   5 noclegów ze śniadaniem w trakcie zwiedzania Turcji,
? zwiedzanie wg programu,
? transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
? opieka rezydenta na miejscu.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

? ubezpieczenie KL, NW: 70 pln/os.
? bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 85 euro/os.
? wiza turecka - około 15 euro/os. (dane z roku 2011)

? dopłata paliwowa: 40 pln/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

? Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę ?Kup sobie spokój? nie podlega zwrotowi,
? ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
? dopłata do wyżywienia HB - 80 euro/os (płatne w autokarze).

Zakwaterowanie:

Hotel*** w miejscowości Ayvalik. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. Hotele położone są w odległości 100?300 metrów od plaży. W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach**/*** położonych na peryferiach miast.


Wyżywienie:

W cenie 10 śniadań serwowanych do stołu. Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia 10 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 80 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze. Deklarację wykupienia obiadokolacji (tzw. deklaracja HB) należy zgłosić przy rezerwacji wycieczki, tak by została ona wpisana do umowy. Cena wyżywienia dla umów bez deklaracji HB wynosi 160 euro/os.


Transport:

Transport autokarem trwa około 22 godziny od granicy polskiej do noclegu tranzytowego w Bułgarii. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe
przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.
UWAGA!!! Wszyscy Uczestnicy zobowiązani są posiadać PASZPORT ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Turcji, który jako jedyny dokument upoważnia do przekroczenia granic tranzytowych oraz wizę turecką (wiza turecka koszt około 15 euro/os. (dane z roku 2010, aktualny koszt pojawi się na stronie www.funclub.pl po 01.01.2012r.)

Program ramowy:
1 dzień - wyjazd z Polski według rozkładu.

2 dzień - planowany przyjazd na nocleg tranzytowy w Bułgarii około godz. 19.00. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień - po śniadaniu wyjazd do Turcji. Przeprawa promowa na terenie Turcji. Przyjazd do miejscowości Ayvalik w godzinach nocnych, zakwaterowanie w hotelu**/***, nocleg.

3-6 dzień - wczasy w Ayvalik nad Morzem Egejskim.

6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu,  zwiedzanie Turcji. Przejazd na zwiedzanie Efezu, starożytnego miasta kryjącego w sobie dorobek tysięcy lat licznych pokoleń: Hetytów, Persów, Greków, Rzymian i Turków. Z Efezu pochodził przekonany o istnieniu zmienności i zjawiskowości w świecie ? Heraklit. Efez założony kiedyś w zatoczce nad brzegiem Morza Egejskiego, położeniu zawdzięczał swoją świetność i ? zgubę. Do dzisiaj odkopano dopiero 1/3 powierzchni całego miasta. Pozostała część wciąż czeka, aż ponownie ujrzy światło dzienne. Po zwiedzaniu przejazd na zwiedzanie Meryemana, miejsca oficjalnie uznanego za dom, w którym ostatnie chwile spędziła Maria, matka Jezusa. Następnie przejazd do Pamukkale, spacer po wapiennych tarasach, wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd do  Kapadocji (około 900 km) i zwiedzanie podziemnego miasta Deinkuyu. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Kapadocji, m.in.: Uchisar, Goreme, Cavusin, Avanos oraz wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Skalnego Miasta ? Ortahisar. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, w połowie drogi do Istambułu (około 400 km), nocleg.

9 dzień - po śniadaniu wyjazd do Istambułu. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych, krótki spacer po mieście, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Stambułu, największego miasta Turcji, położonego na dwóch kontynentach: europejskim i azjatyckim, po obu stronach cieśniny Bosfor. Stambuł to dawny Konstantynopol ? stolica Cesarstwa Bizantyjskiego, a potem Imperium Osmańskiego. Liczne zabytki świadczą o bogatej historii oraz twórczej koegzystencji wielu kultur i religii. Do najpiękniejszych zabytków należą: Pałac Topkapi - jest godnym spadkobiercą bizantyjskiego przepychu. Przez niemal 400 lat był główną siedzibą sułtanów. Wyobrażenie o Imperium Otomańskim i życiu dworu daje statystyka kuchni pałacowej. W szesnastym wieku kuchnia przygotowywała 5 000 obiadów dziennie, a w dni świąteczne ? 10 000. Kucharz naczelny miał 50 zastępców, kierowników działów, główny cukiernik miał 30 pomocników. Kuchnia rozrastała się wraz z potęgą państwa. Przykładowo, w połowie XVIII wieku było w pałacu sześć kuchni produkujących sześć rodzajów chałwy. Każda z nich zatrudniała po 100 osób, a cała załoga kuchni wzrosła do 1 370 osób. Hagia Sophia - to kościół pałacowy, wzniesiony na polecenie cesarza Justyniana w latach 532- 537 na ruinach bazyliki poświęconej w 360 r. przez Konstantyna. Po zdobyciu miasta przez Turków osmańskich w 1453 r. Hagia Sophia została zamieniona na meczet. Mozaiki w świątyni pokryto tynkiem, a do budowli dodano przybudówki, w tym cztery minarety. Dziś w świątyni mieści się muzeum. Niesamowite wrażenie robi wspaniałe wnętrze z dużą liczbą okien. Bogate wyposażenie tworzą mozaiki i dekoracje z marmuru. Błękitny Meczet - meczet Sułtana Ahmeda to triumf harmonii, proporcji i szyku. Architektowi, Sinanowi Adze, udało się sprawić, że meczet robi podobne wrażenie z zewnątrz, jak Hagia Sophia od wewnątrz. To klasyczny przykład architektury osmańskiej. Centralną pozycję na dziedzińcu wejściowym zajmuje fontanna ablucyjna. Portyk ciągnący się wzdłuż trzech boków zapewnia ochłodę podczas upałów i może służyć jako miejsce modlitwy, medytacji czy nauki. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przekroczenie granicy turecko-bułgarskiej. Przejazd na nocleg tranzytowy nad Morzem Czarnym w Bułgarii, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Polski.

13 dzień - przyjazd do Polski w godzinach porannych i popołudniowych.

Wyżywienie:

Turecka kuchnia uważana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Specjałami tej kuchni jest szeroka gama różnego gatunku ryb, owoce morza oraz świeże warzywa i owoce przez cały rok.

Warto wiedzieć, abyś wiedział :

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 85 euro.

Waluta:
Lira turecka 1TRY - około 2.00 PLN. W 2005 roku przeprowadzona była denominacja w stosunku 1.000.000 starych lir do 1 nowej.

Dokumenty:

Uczestnicy zobowiązani są posiadać PASZPORT ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Turcji, który jako jedyny dokument upoważnia do przekroczenia granic tranzytowych.


W iesz, że...
- Turcja jako jedyne państwo nie uznało rozbiorów Polski,
- Adampol to polska wieś założona w Turcji przez księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w 1842 roku, do dziś kultywuje się w niej polskie tradycje i mieszkańcy posługują się językiem polskim,
- Istambuł to jedyne miasto na świecie, które leży na dwóch kontynentach,
- w Istambule 22 listopada 1855 roku zmarł Adam Mickiewicz,
- Anatolia to miejsce, gdzie przebywały legendarne postacie takie jak: Homer, Król Midas, Heredotus,
- w Turcji urodził się apostoł Święty Paweł, a w okolicy Efezu swoje ostatnie dni spędziła św. Maryja,
- w Turcji znajdują się dwa z siedmiu cudów świata: Mauzoleum w Halikarnasie (obecnie Bodrum) oraz Świątynia Artemidy w Efezie,
- po Potopie, na górze ARARAT osiadła Arka Noego.

Galeria produktu:

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe