Włochy Hotel w Rimini*** / Autokarem

Włochy Hotel w Rimini*** / Autokarem

Włochy Hotel w Rimini*** / Autokarem
Kod produktu:
2290

cena od: 2059.00 zł

Włochy to odmienność poszczególnych regionów, która przejawia się w lokalnych tradycjach kulinarnych, dialektach, standardzie życia, a nawet w krajobrazie. Na północy dominują wysokie szczyty Alp, które zimą przyciągają miłośników sportów zimowych. Na nizinach żyzna gleba sprzyja uprawom rolniczym i winoroślom, a na południu ciągnie się łańcuch górski Apeninów. Ogromne dziedzictwo kulturowe Włoch także przypadło poszczególnym regionom nierówno w udziale. Pozostałości z czasów cesarstwa rzymskiego rozsiane są po całych Włoszech, choć naturalnie najwięcej jest ich w Rzymie, a każdy region posiada liczne arcydzieła sztuki. Najwięcej Polaków odwiedza Rzym i Watykan. Godnym polecenia są również wycieczki nad Jezioro Garda oraz do równie pięknych miejsc - Florencji, Mediolanu czy wschodnie wybrzeże.

Włosi

Włosi są spontaniczni, impulsywni i rzadko pozostają niewrażliwi. Przy jakiejś okazji można odczuć wyższość okazywaną przez mieszkańców popularnych miejscowości turystom z całego świata, aby chwilę potem zakosztować serdecznej gościnności. Gdyby wybrać jedną, najbardziej charakterystyczną cechę tego narodu, to musiała by to być chęć pełnego korzystania z życia. To dlatego każdego dnia odbywają się tu setki miejscowych uroczystości dla uczczenia świętych lub z okazji zakończenia zbiorów. Panuje tu kult dobrego jedzenia, obsesja pięknego ubierania się, a przede wszystkim zwyczaj codziennego wieczornego spaceru w gronie rodzinnym (passeggiata), który celebrują tak młodzi, jak i starsi w każdym włoskim miasteczku i wiosce.

Klimat

Włochy charakteryzuje dość zróżnicowany klimat. Większą część kraju obejmuje klimat śródziemnomorski, który cechują ciepłe i suche lata z temperaturą powyżej 20°C i łagodne wilgotne zimy. Ponieważ prawie 80% kraju stanowią góry, wpływa to na mroźne i długie zimy, które sprzyjają narciarzom. jego wpływ na warunki atmosferyczne łagodzony jest jednak przez wody Morza Śródziemnego oblewający Półwysep. Średnia temperatura w lipcu we Włoszech przekracza 25°C, w styczniu waha się od kilkunastu stopni na południu do kilku w północno-wschodniej części kraju. Osoby planujące zwiedzanie Włoch, urlop powinny zaplanować w terminie od kwietnia do czerwca lub od września do listopada. W tych miesiącach temperatura tak nie doskwiera. Amatorzy białego szaleństwa miejsca w kurortach alpejskich powinni rezerwować już pod koniec września, a turyści preferujący wypoczynek nad morzem, na urlop powinni zarezerwować sobie czas między czerwcem a wrześniem. Wtedy temperatura na południe od Rzymu przekracza nawet 40°C.

W cenie zapewniamy:

  ? zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
  ? 9 noclegów,
  ? 9 śniadań,
  ? transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
  ? opieka rezydenta na miejscu.


Dodatkowo płatne obowiązkowo:

  ? ubezpieczenie KL, NNW : 60pln/os.
  ? dopłata do HB - 90 euro/os. (płatne w autokarze) lub płatne przy rezerwacji 432 pln


Dodatkowo płatne opcjonalnie:

  ? Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę ?Kup sobie spokój? nie podlega zwrotowi,
  ? ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy,
  ? ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 100 pln/os.
  ? rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/os.

Zakwaterowanie:


Hotel ***
obiekt położony się miejscowości Rimini, w odległości ok. 100-700m od plaży. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Nazwa hotelu zostanie podana na 7 dni przed wyjazdem każdego turnusu. W ofercie znajdują się przykładowe zdjęcia proponowanych hoteli.


Wyżywienie:


W cenie 9 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu (śniadania lekkie, głównie na słodko z niewielką ilością wędlin i sera) Obowiązkowa dopłata do 9 obiadokolacji wynosi 90 euro/osobę. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub przy zaznaczeniu opcji, płatna w pln i doliczana do rezerwacji.

Transport:


Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 18:00.


Program ramowy:


  1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy.
  2 dzień - przejazd przez Austrię, Włochy. Przyjazd do miejscowości Rimini około godziny 18.00, zakwaterowanie w hotelu. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.
  3-11 dzień - wypoczynek oraz wycieczki fakultatywne.
  11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie do godziny 10.00, złożenie bagaży w holu hotelowym, czas wolny do wyjazdu. Wyjazd do Polski około godziny 18:00-19:00. Przejazd przez Włochy, Austrię.
  12 dzień - przejazd przez Włochy, Austrię oraz Czechy.
  13 dzień - przekroczenie granicy polskiej w godzinach Przyjazd większości miast w Polsce w godzinach rannych.

Warto wiedzieć:


Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.Waluta:


Walutą obowiązującą we Włoszech jest euro.


Dokumenty:


Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

Pozostałe informacje:


Czy wiesz, że...


Włochy -
to największy producent wina na świecie, a Sycylia zajmuje czołowe miejsca w uprawie cytryn
Toskania
- była ulubioną krainą Dantego i Leonarda da Vinci i to właśnie tu narodził się renesans
Mikołajki
- we Włoszech w dniu Mikołajek do dzieci przychodzi czarownica Bufona, we Florencji swoim wyglądem przypomina ona harleyowca
Taxi ?
zamawiając włoską taksówkę trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami w taryfie nocnej między 22.00 a 7.00, a także w niedzielę i święta oraz za bagaż przewożony w bagażniku. Przejazdy taksówką z lub na lotnisko kierują się własnym cennikami

Wycieczki fakultat.

 
Rzym - Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Rzymu. Autokar zatrzymuje się na jego przedmieściach i zwiedzanie odbywa się metrem. W trakcie całodziennej wycieczki w stolicy Włoch zobaczymy m.in. Watykan z możliwością odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdująca się na Polu Marsowym, Schody Hiszpańskie, na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie będziemy mieć okazję zobaczyć: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i symbolem miasta; Forum Romanum - centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki, Koloseum - miejsce wal gladiatorów w czasach starożytnych oraz Łuk Tytusa.
Cena: 80 euro/osoba

Florencja i Piza
- po śniadaniu wyjazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Następnie zobaczymy piękną miejscowość Lucca, która ze swoimi późnorenesansowymi budowlami i plątaniną wąskich uliczek Starego Miasta pozostanie na długo w pamięci każdego. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Cena: 40 euro/osoba

Wenecja - wycieczka do przepięknej Wenecji. W programie rejs vaporetto, spacer, podczas którego zobaczymy: Plac św. Marka - jeden z najpiękniejszych w Europie, wraz z bazyliką św. Marka - kościołem zbudowanym w stylu bizantyjskim, Most Westchnień i Rialto.. Następnie zobaczymy Pałac Dożów - będącej siedzibą władców weneckich, wieżę zegarową. Po zakończeniu powrót pieszy lub vaporetto do autokaru, powrót na Wybrzeże Rimini.
Cena: 45euro/osoba

Rzym - Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Rzymu. Autokar zatrzymuje się na jego przedmieściach i zwiedzanie odbywa się metrem. W trakcie całodziennej wycieczki w stolicy Włoch zobaczymy m.in. Watykan z możliwością odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdująca się na Polu Marsowym, Schody Hiszpańskie, na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie będziemy mieć okazję zobaczyć: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i symbolem miasta; Forum Romanum - centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki, Koloseum - miejsce wal gladiatorów w czasach starożytnych oraz Łuk Tytusa.
Cena: 80 euro/osoba

San Marino
- wycieczka do uważanej za najstarszą z republik świata, w trakcie której podziwiać będziemy uroki państwa/miasta położonego nieopodal wybrzeża Rimini. W drodze powrotnej istnieje możliwość zrobienia zakupów w miejscowych sklepach wolnocłowych.
Cena: 22 euro/osoba

Mirabilandia - całodzienny pobyt w akwaparku w niedaleko Rawenny, największym włoskim parku rozrywki, w którym znajdują się plaże z basenami, różnego rodzaju zjeżdżalnie, wesołe miasteczko, kraina Majów itp. Znajdziemy tutaj 40 różnych atrakcji, zarówno dla mniejszych i większych dzieci, jak również rozrywki dla turystów o mocnych nerwach. W 2009 roku rozbudowano obiekt o szybką kolejkę iSpeed, stanowiącą jedną z największych i najbardziej znancyh atrakcji Mirabilandii.
Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe