Włochy/ wycieczka samolotem/ Długi Weekend w Rzymie 2014

Włochy/ wycieczka samolotem/ Długi Weekend w Rzymie 2014

Włochy/ wycieczka samolotem/ Długi Weekend w Rzymie 2014
Kod produktu:
197

cena od: 2499.00 zł

WYCIECZKA SAMOLOTEM 2014!!!

WŁOCHY - DŁUGI WEEKEND W RZYMIE!!!- Forum Romanum i Kapitol - serce starożytnego miasta
- Koloseum - amfiteatr z mroczną historią
- Watykan - stolica Kościoła i skarbiec sztuki
- Rzymskie fontanny
- Romantyczne Schody Hiszpańskie
- Wielkie bazyliki

Świadczenia

Zakwaterowanie:
4 noclegi w hotelu **** na przedmieściach Rzymu. Pokoje 2-, 3-os. z łazienkami.

Wyżywienie:
4 śniadania kontynentalne. Za dopłatą 300 zł 4 ciepłe kolacje dwudaniowe. Napoje do kolacji dodatkowo płatne. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przylotu. Ostatni: śniadanie w dniu wylotu.

Transport:
Rejsowy samolot linii Alitalia na trasie Rzym - Warszawa - Rzym. Wylot z Warszawy o godz. 13.25, przylot do Rzymu o 15.45. Wylot z Rzymu o 10.05, powrót do Warszawy o 15.45. Zbiórka na 2 godziny przed wylotem przy stanowisku Almaturu na lotnisku Okęcie, w hali odlotów pomiędzy sektorami D i E, przy tablicy "meeting point". Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko autokarem lub minibusem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Opieka pilota.

Program

1 dzień:
Wylot z Warszawy do Rzymu. Transfer do hotelu na przedmieściach. Ewentualny wieczorny przejazd do centrum miasta, przywitanie z Wiecznym Miastem wg propozycji pilota. Nocleg.

2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Koloseum - największego starożytnego amfi teatru, zbudowanego w I w. n.e. Następnie przejdziemy wytyczoną za czasów Mussoliniego aleją Fori Imperiali na Forum Romanum- serce Rzymu republikańskiego, gdzie każdy kamień znaczy zapisane w historii wydarzenie. Stamtąd pójdziemy Via Sacra - świętą drogą, którą przemierzali cesarze. Przechodzili pod wybudowanymi na cześć swoich tryumfów łukami: Tytusa, Septymiusza Sewera i Konstantyna, które również zobaczymy. Obejrzymy też Teatr Marcellusa - jedyny tak dobrze zachowany starożytny teatr w Rzymie, a także Usta Prawdy, z którymi wiąże się stara legenda, oraz pozostałości Circus Maximus- największego z cyrków rzymskich. Idąc wzdłuż Tybru zobaczymy starożytne mosty: Cestiusza i Fabrycjusza, przejdziemy przez rzymskie ghetto, w którym do dziś stoi synagoga. Następnie dojdziemy do Placu Weneckiego, gdzie stoi pomnik ku czci narodowych bohaterów, twórców zjednoczenia kraju - Monumento Vittorio Emmanuele II. Za nim rozciągają się Fora Cesarskie. Na Forum Trajana obejrzymy m.in. Kolumnę Trajana, zbudowaną na cześć zwycięstwa w 113 r., pokrytą płaskorzeźbą przedstawiającą 2500 postaci.Wieczór jest dobrą porą na zapoznanie się z Fontanną di Trevi, a także Schodami Hiszpańskimi. Kolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od Watykanu - najmniejszego państwa świata, ale jednego z największych skarbców kultury i sztuki. W Muzeach Watykańskich, mieszczących się w Pałacu Watykańskim znajdują się imponujące zbiory malarstwa i rzeźby z różnych epok. Ich częścią jest Kaplica Sykstyńska, w której Konklawe dokonuje wyboru papieża, a w której obejrzymy freski- arcydzieła Michała Anioła, takie jak Sąd Ostateczny czy Stworzenie
Adama. Stamtąd przejście do Bazyliki św. Piotra, od niemal dwóch tysiącleci związanej z chrześcijaństwem, w której zachowało się wiele wybitnych dzieł sztuki. Zejdziemy następnie do grot, odwiedzając grób Ojca Świętego, Jana Pawła II.Następnie zobaczymy znajdujący się już poza Państwem Kościelnym Zamek Świętego Anioła. Spacer wąskimi uliczkami rzymskimi doprowadzi nas do Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek i na Campo di Fiori - plac przypomniany przez znany wiersz Miłosza, a stamtąd do Panteonu - zamienionej na kościół, oryginalnej i wspaniale zachowanej antycznej świątyni, składającej się z rotundy i starszego od niej portyku. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Wizytę rozpoczniemy wysiadając przy dworcu Termini,
który nazwę zawdzięcza pobliskim Termom Dioklecjana, jednej ze słynnych łaźni starożytnego Rzymu, będących w owych czasach jednym z głównych miejsc życia codziennego bogatych patrycjuszy. Po obejrzeniu Placu Republiki i Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej, dzieła Michała Anioła, przejście do jednej z czterech głównych bazylik rzymskich - kościoła Santa Maria Maggiore, położonego na wzgórzu Eskwilin. Dalej spacerem do Świętych Schodów i drugiej ważnej Bazyliki
Świętego Jana na Lateranie. Następnie przejazd autobusem na Via Appia Antica - wytyczoną w IV w. p.n.e. drogę, gdzie zagłębimy się w tajemnicze katakumby - znamienny i jedyny w swoim rodzaju symbol chrześcijaństwa. Wieczorem będzie jeszcze czas na spacer i rozkoszowanie się atmosferą rzymskiej ulicy. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Uwagi

Podczas dojazdów do centrum miasta i zwiedzania grupa porusza się środkami komunikacji publicznej. Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodnika, komunikację miejską oraz podatków lokalnych, pobieranych od gości hotelowych w miejscu pobytu. W sumie ok. 120 EUR.Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe