Atrakcyjne oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży zima 2016 / 2017 - portal turystyczny Biura Podróży

Znajdujesz się w:

Wyjazd na wakacje ? jak to naprawdę jest z ofertami Biur podróży...

Wyjazd na wakacje – jak to naprawdę jest z ofertami Biur podróży.

Kolonie letnie, obozy młodzieżowe, wczasy zagraniczne ...

Coraz częściej spotykamy się z niepochlebnymi opiniami na temat funkcjonowania biur podróży. Artykuły wypowiedzi, które nie są podparte konkretnymi, rzeczowymi argumentami a subiektywną opinią autora, który powierzchownie sugeruje się tylko negatywnymi opiniami zaczerpniętymi z różnych źródeł. Różnego rodzaju upadki, katastrofy, niezależne warunki atmosferyczne, sytuacje polityczne. Udane wakacje

Zastanówmy się i pomyślmy czy tylko na rynku turystycznym widzimy wzloty i upadki biur podróży, czy nie dotyczy to również firm na całym świecie w każdej z branż? Takie sytuacje mają miejsce w przypadku częstego napędzania machiny obaw i niepokoju przez media – żądne sensacji.

Na rynku turystycznym wciąż są firmy, które oferują produkty, oferty godne polecenia. Możemy spotkać firmy rodzinne, gdzie na „opinię” pracuje cała rodzina, a nawet znajomi, przyjaciele. Wiele lat budują swoją pozycje na rynku i dążą  do tego, by ich marka była rozpoznawalna i kojarzona z dobrą jakością świadczonych usług.

Co zrobić zatem, by nasz krajowy lub zagraniczny wypoczynek okazał się udany? Jest na to klika sposobów. Przeczytajmy dokładnie umowę i porównajmy ją z ofertą w katalogu lub na stronie internetowej. Zwróćmy uwagę na to co zawarte jest w cenie, a za co będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Przykładem mogą być tzw. wycieczki fakultatywne, które organizowane są na miejscu i przy określonej liczbie zadeklarowanych uczestników. Dodatkową opłatą może być kaucja zwrotna, która jest zabezpieczeniem hotelu przed ewentualnymi zniszczeniami. Jest ona oddawana w ostatnim dniu wyjazdu, jeżeli pokój po wykwaterowaniu pozostaje w nienaruszonym stanie. Takie opcje są stosowane w przypadku obozów młodzieżowych dla starszych uczestników, którzy czasami zapominają zadbać  o cudze mienie.

Do kompletu dokumentów czyli umowy – zgłoszenia jako dodatkowy element załącznika dodawane są warunki uczestnictwa. Dowiemy się w nich m.in. czy organizator posiada uprawnienia zgodnie z ustawą o turystyce, czyli obowiązkowe zezwolenie na organizację imprez.  Ubezpieczenie, gwarancja turystyczna - to dokument obowiązkowy dla każdego touroperatora. Z warunków uczestnictwa dowiemy się również o możliwościach rezygnacji z imprezy i ewentualnych kosztach z tym związanych.  Dużo ciekawych informacji można znaleźć na blogach prowadzonych przez pracowników biur podróży na forach internetowych. Należy jednak pamiętać, że opinie innych ludzi pojawiające się w internecie są anonimowe i bywają czasem nieprawdziwe i krzywdzące. Nie wszystkie bywają potwierdzone i wiarygodne.

Należy pamiętać o tzw. gwiazdkach przyznawanych hotelom w różnych częściach świata. Każdy kraj ma inną kategoryzację, np. trzy gwiazdki w Egipcie, a trzy np. w hotelu w Hiszpanii to zupełnie inny standard hotelu.
Ubezpieczenie

Niektóre oferty zawierają je w cenie, niektóre umowy są skonstruowane tak, że jest to dodatkowa obowiązkowa opłata. Odpowiedzialność ubezpieczyciela powinna obejmować ubezpieczenie od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków. Powinno zawierać ubezpieczenie bagażu. Waga bagażu, który jest przez nas zabierany powinna być określana w umowach lub warunkach. Zależy od tego czy podróżujemy  samolotem, autokarem. Limit bagażu określany jest przez przewoźnika. Średnio jest to 15-20 kg + bagaż podręczny. Dokładne instrukcje, regulaminy i warunki podaje każde rzetelne biuro podróży.
Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe