Atrakcyjne oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży zima 2016 / 2017 - portal turystyczny Biura Podróży

Znajdujesz się w:

Ile powinna kosztować dobra oferta biura podróży.

Ile powinniśmy zapłacić na dobrą ofertę wczasów, kolonii lub obozów organizowanych przez biuro podróży?

Cała prawda o cenach! Tanie imprezy turystyczne

Zbliżają się wakacje. Zaczynamy zastanawiać się gdzie spędzić urlop lub, na które kolonie wysłać nasze pociechy. Rozpoczynamy poszukiwania ofert, słuchamy rad pracowników biur podróży, znajomych, czytamy opinie na forach internetowych. Nareszcie zdecydowaliśmy się na potencjalny kierunek i „temat” naszego wypoczynku. Przyszedł czas na porównywanie skompletowanych ofert.

Zasypani ofertami, programami podstawowymi i fakultatywnymi już wiemy wszystko: co? gdzie? kiedy? z kim będziemy my lub będą nasze dzieci robić? Mętlik w głowie podpowiada, żeby, skoro wszystkie biura oferują to samo, kupić tam gdzie taniej!!! Nic bardziej mylnego.

Już chyba każdy z nas zdążył się nauczyć, iż wszystko począwszy od artykułów spożywczych, poprzez ubrania, kosmetyki, różnorakie przedmioty, a skończywszy na usługach wliczając w to oferty turystyczne, jeśli ma być wysokiej jakości  i zadowolić potencjalnego kupca, musi kosztować. Nie mam tu na myśli drogich marek, których cena obejmuje właściwie tylko „znaczek” firmowy.

Z turystyką jest tak samo jak z każdą inną branżą. Są firmy, które oszczędzają na czym tylko mogą, sprzedają imprezy po kosztach celem sprzedania jak największej ilości oferowanych produktów. Są też duże firmy, które dysponują ogromnym kapitałem i zapleczem marketingowym. Ich polityka opiera się na wyrobionej „wszechobecności”, co buduje aurę solidności i bezpieczeństwa w oczach klientów. Są też mniejsze firmy, które również budują swoją markę. Robią to jednak w inny sposób. Mając do dyspozycji skromny budżet zaskarbiają one zaufanie i przychylność ludzi poprzez proponowanie jak najlepszych warunków za jak najkorzystniejszą cenę. W dobie wyścigu szczurów,  „niezdrowej” konkurencji i wciąż rosnących cen nie jest to wcale łatwy proces. Należy również dodać, że często trwa on bardzo długo. Nasze doświadczenie uczy jednak, że warto. Pomimo przeciwności losu i często nieprzychylności ludzi warto dbać o jak najwyższą jakość świadczonych usług.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę i przestrzec przed zbyt pochopnym podejmowaniem decyzji, podyktowanym przez „niesamowitą okazję cenową”. W trakcie tych kilkunastu lat widzieliśmy i słyszeliśmy wiele. Niestety na narzekania i ostre słowa kierowane pod adresem konkurencyjnych biur i agencji turystycznych, które dostarczyły  niesatysfakcjonującej i  niezgodnej z programem imprezy, możemy jedynie zareagować wzruszeniem ramion. Często, aż ciśnie się na usta „A nie ostrzegaliśmy?”. Zażalenia mogą dotyczyć niemal wszystkiego. Środek transportu gorszej klasy, przekoloryzowany opis zakwaterowania,
żenująca jakość podawanych posiłków, niewypełnienie programu, niespodziewane dodatkowe dopłaty, brak rzeczowej informacji i kontaktu z organizatorem, kadra wychowawcza bez uprawnień i wiele innych!


Niestety, ale bardzo często zapominamy, że wina leży również po naszej stronie. To my, nauczeni szukania promocji i okazji, spowodowaliśmy ten niezdrowy wyścig cen zorganizowany przez konkurujących ze sobą organizatorów.

Recepta jest jedna. Nie dajmy się zwariować przez pisane na czerwono , przekreślane po kilka razy ceny, czy procentowe obniżki. Najważniejsze, to zasięgnąć opinii o organizatorze i jakości świadczonych przez niego usług. Chodzi tu przecież o bezpieczeństwo, zadowolenie i wypoczynek nasz lub naszych pociech.

Z pozdrowieniami,
Zespół Juwentur-Koszalin

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe