Atrakcyjne oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży zima 2016 / 2017 - portal turystyczny Biura Podróży

Znajdujesz się w:

Wyjazd na kolonię Wakacje Czarodziejów - okiem organizatora.

Wyjazd na kolonię letnią dla dzieci pt. "Wakacje Czarodziejów" okiem organizatora - Juwentur - Koszalin

Nasze doświadczenia w organizacji kolonii letnich można uznać za spore.
Zacznijmy od początku. Przed 15 laty, kiedy po przemianach organizacyjnych  Juventuru Biura Turystyki Młodzieżowej  objęłam stanowisko dyrektora w obecnym kształcie Juwenturu - Koszalin, podjęłam się organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży na własną rękę. Zdawałam sobie sprawę z tego, że dzieci to najbardziej wymagający klient i oferta musi być przygotowana perfekcyjnie. Przy pomocy męża - przedstawiciela biura, pełniącego najważniejszą i odpowiedzialną rolę w trakcie trwania Kolonie letnie dla dzieci wakacje czarodziejówturnusów, szukaliśmy odpowiedniej bazy, aby klimat Wakacji Czarodziejów stał się niesamowity.
 

Dobry pomysł na zakwaterowanie dzieci na kolonii letniej?

Ośrodek wypoczynkowy "Zamek" zarządzany przez Pana Mariana to naszym zdaniem był strzał w dziesiątkę. Przepiękny, duży, zadbany teren. Zabytkowa budowla zaadoptowana na Ośrodek Wypoczynkowy. Czego więcej szukać? Szybko nawiązaliśmy dobre kontakty i wspólnie dbamy o jak najlepszy wypoczynek na wakacjach Twoich dzieci .Razem będziemy czuwać nad ich prawidłowym przebiegiem sumiennie wykonując swoje zadania.
 

Czym dojedziemy na kolonię?

Uznaliśmy, że najlepszym bo bezpiecznym, wygodniejszym jak i najtańszym środkiem  transportem będzie kolej. Transport autokarowy byłby o wiele droższy, co przełożyłoby się na znaczną różnicę w cenie koloni. Trudno też maluchom wysiedzieć wiele godzin w czasie jazdy, więc podróż na kolonie staje się trudna do zniesienia. Wiele dzieci choruje na chorobę lokomocyjną i tu też robi się problem, gdyż podróż ku niezadowoleniu niektórych rodziców przedłuża się w czasie niż planowano. Chorujące maluchy, zanim dojadą na miejsce - mają wszystkiego dosyć i wcale ich nie cieszy tak długo oczekiwany wyjazd na kolonie.
Podróż koleją -bez obaw drodzy Rodzice. Kadra w chwili przejazdu będzie czuwać nad bezpieczeństwem, a przedziały dla kolonistów są zawsze rezerwowane i nikt obcy nie ma prawa tam Kolonie oferty wakacyjne wkacje czarodziejów wejść.W czasie przejazdu na korytarzu dyżuruje jeden z opiekunów.
 

Zbiórka na dworcu, wyjazd dzieci na kolonie.

 
Zbiórka na dworcu - oczywiście wszelkie informacje o dokładnych godzinach odjazdu, poradach itp. zostaną Państwu przedstawione w oddzielnych informacjach wysyłanych przez nas drogą e-mail.
Spotkanie na dworcu odbywa się na ok. 20 minut przed odjazdem pociągu. Następuje sprawdzenie obecności, zapoznanie z wychowawcami, przyjęcie kart kolonijnych. Jest jeszcze czas na przekazanie próśb, uwag odnośnie dziecka  wychowawcom. Lepiej jednak ewentualnie uwagi spisać na kartce i przekazać opiekunom. W atmosferze napięcia przed podróżą niektóre sprawy mogą ulec zapomnieniu lub przeoczeniu. Dołączone informacje na kartce daje gwarancję, że informacja nie umknie pamięci zapracowanej kadrze. Jeżeli chodzi o dokumenty i wartościowe  rzeczy prosmy o umiejętne schowanie ich w bagazu dziecka, gdyż na dworcu nie będziemy mieli możlowości ich przechowania. Legitymację najlepiej schować  do zawiszki na szyję dziecka, aby miało pod reką podczas kontroli przez konduktora. Unikniemy zamiesznia i płaczu dziecka jeśli okaże się, że zapomniało, gdzie mama ją włożyła. Już po przyjezdzie zbierzemy paszporty, legitymacje, kieszonkowe. Prosimy pamiętać, że oddanie kieszonkowego do depozytu jest dobrowalone i warto jeszcze w domu ustalić z dzieckiem czy ma samo dysponowac kolonijnym budżetem czy oddać opiekunom, którzy na żadanie wypłaca dziecku potrzbną sumę.
 
Nadjeżdża pociag - najważniejsze opanowanie i szybki oraz bezpieczny odjazd. Wsiadanie do pociągu ma nastepujący przebieg: kadra pomaga wsiąść  dzieciom, bagaże ukladamy  z boku  po wejsciu do wagonu.  Dzieci zajmują miejsca w przedziałach , dopiero teraz kadra zajmuje się bagażami i przenosi do przedziałów, następują ewentualne zmiany miejsc by siedzieć w przedziale z koleżanką lub kolegą. I tu ważna uwaga:  prosimy rodzicow, aby nie wsiadali do pociagu, bo bedzie to utrudnialo i dezorganizowało prawdłowy przebieg zajmowania miesc w pociagu. Praktyka nauczyla nas - szybko, sprawnie i odjazd! Ważne, abyśmy o tym wiedzieli, przygotowali dziecko i oczywiscie pożeganli się przed zajęciem miejsca w pociągu, aby uniknac  zdenerwowania i rozpaczy.
Dzieci odbierane przez kadrę z peronu - tu nie ma zbiórki bo pociąg zazwyczaj stoi kilka minut. Musicie Państwo sami doprowadzic dzieci do wagonu w którym jest rezerwacja miejsc. Podczas wjazdu  pociagu na stację -  umowionym gestem informujemy Was który to wagon, abyście z daleka juz widzieli, gdzie są przedzialy w których pojadąWasze dzieci. Przekazujecie dzieci kadrze, która od tej chwili zaopiekuje się Waszymi pociechami.
Uruchomiony zosatnue numer telefonu także na czas przejazdu. W razie jakichkolwiek problemów- dzwońcie!
 

  Przyjazd na miejsce. Rozpoczęcie progaramu kolonijnego.

Po przyjezdzie herbatka ....
Zakwaterowanie - nie rozdzielamy dzieci raczej chcemy, aby zajmowali pokój z kim chcą. Przejazd pociągiem służy również lepszej integracjii dzieci. Po przyjeździe na miejsce już każdy wie z kim chce mieszkać na kolonii.
 
Na koniec ważna informacjia. Prosimy uświadomić dziecku - wtedy, gdy my tego nie zauważymy, aby w razie problemow niezwłocznie informaowali o tym swoich wychowawcow, a problem rozstrzygniemy od razu.
Chodzi nam o niepotrzebne martwienie rodzicow. Na pewno pomożemy!
Zaczynamy nasz program i wszystkim życzymy miego wypoczynku.
 
Zapraszamy na kolonie wszystkie dzieci!


 
 
Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe