logo

Portal zakupów grupowych – kup taniej.

Serwisy zakupów grupowych jako platforma marketingowa

Jeszcze kilka lat temu zakupy grupowe były w Polsce nowinką, do której trudno było przekonać konsumenta. Obecnie nikogo już nie dziwi fakt jakim jest korzystanie z portali proponujących tego rodzaju promocje – nic dziwnego. Portale zakupów grupowych stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych sklepów czy nawet stron aukcyjnych. W ofercie znajdują się przeróżne oferty ośrodków wypoczynkowych, domów wczasowych, biur podróży (wczasy, kolonie, obozy młodzieżowe, wycieczki) oraz gastronomia. 

Promocja firmy na portalach grupowych, korzyści dla klientów.

Codziennie w polskim Internecie pojawia się kilkadziesiąt nowych ofert związanych z zakupami grupowymi. Dotyczą one zarówno zakupu ubrań, kosmetyków, sprzętów RTV i AGD czy wakacyjnych wyjazdów i usług. Dla klientów to okazja do skorzystania z atrakcyjnych rabatów i poznania oferty danej firmy. Poruszanie się w gąszczu propozycji niewątpliwie ułatwia fakt, iż poszczególne kategorie produktów i ofert są posortowane według kategorii, miasta czy też tematu. Dla ofertodawców to przede wszystkim platformy marketingowe.

Serwisy zakupów grupowych to doskonały sposób na dotarcie do dużej grupy potencjalnych nowych klientów. Sam fakt, że na takie strony internetowe zaglądają osoby zainteresowane zakupem, daje im przewagę nad nachalną reklamą w obrębie internetowych serwisów. Z reguły platformy organizujące i koordynujące zakupy grupowe prowadzą swoje działania reklamowe, realizowane za pośrednictwem mediów społecznościowych i mailingów, dzięki czemu zasięg danej promocji jest dużo szerszy niż w sytuacji, gdy firma realizuje podobną kampanię na własną rękę. Często, zwłaszcza w przypadku mniejszych firm nieoceniona jest pomoc grafików oraz copywriterów, którzy pomagają opracować treść oferty tak, by jej wydźwięk był jak najbardziej atrakcyjny, oraz dopasować stosowną grafikę.

Dobrze opracowana pod kątem zakupów grupowych oferta może zagwarantować firmie nawet kilkuset – a czasami i kilka tysięcy – nowych klientów. Sprawia to, że nawet mimo udzielonej zniżki, przedsiębiorstwo notuje zysk. Bardzo cennym jest także fakt, że część z nowo pozyskanych w ten sposób klientów powraca i staje się wiernym konsumentem.

Nic nie wskazuje na to, by serwisy, proponujące oferty zakupów grupowych, miały stracić na popularności. Wielu przedsiębiorców uważa, że jest to dużo skuteczniejsza forma reklamy niż standardowe nośniki, klienci zaś chętnie zaglądają na takie strony, poszukując promocji nieosiągalnych i niespotykanych w wielu branżach.

Artykuł napisany przy współpracy z nowym portalem zakupów grupowych w Koszalinie www.extradeal.com.pl. W serwisie tym znajdziecie dużo promocyjnych i ciekawych ofert.

POLECAMY!

Zespół Juwentur-Koszalin

logo

Przeczytaj również:

http://www.juwentur.com/info/wypoczynek-w-lebie/

http://www.juwentur.com/info/wypoczynek-w-chlopach/

http://www.juwentur.com/info/portal-noclegowy-zrodlem-skutecznej-reklamy/

Jedna myśl nt. „Portal zakupów grupowych – kup taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*