Bezpieczeństwo

Znajdujesz się w:

Bezpieczeństwo

Program Bezpieczne Kolonie i Obozy, Wczasy, wycieczki.


Już niedługo wymarzone wakacje. Pragniemy wynagrodzić naszym pociechom trud jaki włożyły w naukę w roku szkolnym, a tym samym „naładować ich baterie”. Możemy to zrobić w łatwy sposób fundując im wymarzony wyjazd.

Przeczytaj artykuł na temat tego jak sprawdzić Biuro podróży oraz sprawdź najważniejsze dokumenty Biura Turystycznego.

JAK SPRAWDZIĆ BIURO PODROŻY?


Niestety wybór odpowiedniej oferty nie jest taki prosty, ponieważ wymagania stawiane przez nasze pociechy nie zawsze pokrywają się z ofertami proponowanymi przez biura podróży. Kolejnym problemem jest wybór odpowiedniego usługodawcy spośród wielu, którzy prześcigają się w wymyślnych ofertach i obniżaniu cen poprzez szukanie oszczędności, często zapominają o należytym zapewnieniu bezpieczeństwa, począwszy od wyjazdu, poprzez pobyt, rekreacje, wypoczynek, skończywszy na szczęśliwym powrocie do domu. Solidne biuro podróży da Państwu taką gwarancję i zapewni spokojny sen, gdy pociecha będzie daleko od domu.

Program Bezpieczne Kolonie z Juwenturem i Obozy z Biurem Juwentur to nowatorski pomysł naszego biura wynikający z wieloletniego doświadczenia w organizacji tego typu imprez. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko zależy od nas. Każdy nasz podopieczny traktowany jest indywidualnie i dlatego wręcz niezbędny jest dobry kontakt z rodzicami, którzy najlepiej wiedzą czego można spodziewać się po ich dzieciach. Nasz program obejmuje kilka sfer, które są istotne, by dziecko miało udane i bezpieczne wakacje.

Rodzice, dom i wychowanie !!!

Uważamy to za najważniejszy punkt. To właśnie odpowiednie wychowanie, umiejętności, wpajane nawyki stanowią fundament zachowań, które mają bardzo często swoje odzwierciedlenie w trakcie pobytu na obozie czy kolonii. Zdarza się, iż spotykamy się z sytuacjami,  gdy rodzice kierują pod naszym adresem oskarżenia o większe lub mniejsze występki swoich dzieci. Niestety nie widzą w tym ani odrobiny swojej winy. Dzieci to nie tylko ucieleśnienie naszych najlepszych cech, mają też swoje wady! Pamiętajmy, wielu sytuacjom można zapobiec. Wystarczy szczera i świadoma rozmowa z organizatorem oraz obiektywne podejście. Zatem co jako rodzice możemy zrobić? Nic prostszego! Dla przykładu uczmy pociechy:

 • bezpiecznego poruszania się po ulicy,
 • odpowiednich zachowań w różnych miejscach (basen, muzeum, plac zabaw, itp.) oraz sytuacjach,
 • obcowania z rówieśnikami (tolerancja!),
 • podstawowych zasad higieny,
 • kultury osobistej,
 • poszanowania osób starszych.

Biuro jako organizator kolonii i obozów.

W sferze biura podróży, bardzo ważne jest:

 • zebranie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących dziecka, rodziców, numerów kontaktowych,
 • przedstawienie pełnej oferty dotyczącej danej imprezy oraz podanie wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości,
 • odpowiedni dobór, surowa selekcja usługodawców (zakwaterowanie, wyżywienie, transport, opieka medyczna itp.),
 • posiadanie wszelkich niezbędnych pozwoleń, certyfikatów, ubezpieczeń,
 • zatrudnianie wykwalifikowanej i doświadczonej kadry wychowawczej,
 • stały kontakt i możliwości monitorowania przez rodziców sytuacji na danym obozie/kolonii.

Kadra wychowawcza, opieka w trakcie kolonii lub obozu.

Żadna impreza nie ma szans na powodzenie bez odpowiednio wyselekcjonowanej kadry opiekunów. To właśnie Ci ludzie odgrywają najistotniejszą rolę, to oni odpowiedzialni są bezpośrednio za bezpieczeństwo naszych pociech. Samo wykształcenie i ukończone kursy (które bardzo często nie są przeprowadzane rzetelnie) to nie wszystko. Dobry wychowawca powinien posiadać odpowiednie podejście do dzieci, rozumieć ich potrzeby i problemy, cechować się cierpliwością. Ważne, by wychowawca był dobrym animatorem zabawy/nauki niezależnie od pogody, miejsca czy sytuacji, ale również, by stanowił autorytet dla swoich podopiecznych.

Zwracamy jednak uwagę na to, że opiekun nie zawsze jest w stanie zapobiec niektórym sytuacjom pomimo usilnych starań. To są tylko ludzie, a dzieci mają to do siebie, że często starają się działać wbrew regulaminowi i przyjętym zasadom.
Od lat współpracujemy z opiekunami, do których mamy pełne zaufanie i jesteśmy pewni, że za każdym razem spełnią oni pokładane w nich oczekiwania.


Program Bezpieczne Kolonie i Obozy młodzieżowe dotyczy wszystkich imprez wyjazdowych dla małych dzieci oraz uczestników obozów młodzieżowych proponowanych Państwu przez biuro podróży Juwentur Koszalin.

Bezpieczne kolonie i obozy

Juwentur-Koszalin Biuro Turystyczno - Usługowe